Upgrade dla domu

INTELIGENCJA BUDYNKÓW

Upgrade dla domu

Fibaro® system

 

                                                                                                           

             Interfejs konfiguracyjny Fibaro HC2                                     Interfejs Fibaro dla telefonów komórkowych                                            Interfejs Fibaro dla iPad’a

 

Witamy w świećie Fibaro

 System Fibaro to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne na światowym rynku. Niniejszy folder ma na celu chociaż odrobinę przybliżyć potencjał jaki w nim drzemie. Praktyczna ilość rozwiązańi zastosowań Systemu Fibaro jest tak ogromna, iż nie jest w stanie zaprezentować tego żadna instrukcja, czy nawet książka.

 

W dalszej części prezentacji przedstawimy najważniejsze założenia Systemu Fibaro i przybli-żymy czego możecie Państwo oczekiwać po jego zainstalowaniu w Waszym domu bądź mieszkaniu. System Fibaro to całkowicie nowe podejście do inteligentnych rozwiązań automa-tyki budynkowej. 

 

System Fibaro to coś więcej niż inteligentna instalacja elektryczna. To zaufany gospodarz w Twoim domu, osobisty manager, który zadba o Ciebie i otoczy opieką Twoją rodzinę. System Fibaro nie tylko zapewni Tobie komfort. System Fibaro zmieni Twoje życie sprawdź go, a już nic nie będzie takie jak wcześniej. 

Jak powstal System Fibaro

Potrzeba matką wynalazków - pomysł stworzenia Systemu Fibaro pojawił się w wyniku bezskutecznych poszukiwań inteligentnego systemu sterującego domem przez jednego z założycieli firmy FIBAR GROUP. Wśród dostępnych na rynku ofert nie było żadnej, która spełniałaby wszystkie potrzeby poszukującego. Zrodził się więc pomysł, aby stworzyć własny system, który umożliwiałby kontrolę, sterowanie i synergiczną pracę wszystkich urządzeń elektrycznych w obiekcie I NIE TYLKO...

                                                                                                

 

Zanim spółka FIBAR GROUP rozpoczęła jakiekolwiek prace nad budową systemu, przez kilka miesięcy testowane były wszystkie dostępne na światowym rynku technologie. Każda z nich została dokładnie rozebrana na czynniki pierwsze, szczegółowo przetestowana, sprawdzona pod kątem awaryjności i możliwości integracji oraz przyszłego rozwoju. Interesowało nas również to, czy dana technologia da się zaimplementować do istniejących w obiektach naszych potencjalnych Klientów instalacji. Odrzuciliśmy ponad 80 rozwiązań, które wymagały choćby najmniejszych przeróbek w domowych instalacjach elektrycznych. Pozostało zaledwie kilkanaście technologii, które były przystępne cenowo a ich właściciele oferowali profesjonalną współpracę i solidne wsparcie techniczne. Spośród tych kilkunastu została wybrana jedna. 

Obecnie jest to absolutnie bezkonkurencyjna technologia, stabilna, wciąż doskonalona i rozwijana, przetestowana przez kilkaset niezależnych firm. Daje ona wspaniałe możliwości integracji w urządzenia peryferyjne oraz przede wszystkim jest bezpieczna.                                                                   

 

Niestety, nie jest ona najtańsza. Niemniej założenia opracowane przez FIBAR GROUP pozwoliły to zmienić. Mimo, że samo rozwiązanie technologiczne nie należy do najtańszych, progi cenowe gotowych produktów miały pozostać na takim poziomie, by System Fibaro był najtańszy na rynku. Przyjęliśmy bardzo trudne założenia, bowiem konkurencja oferuje urządzenia oparte o technologię ponad 10-krotnie tańszą, a System Fibaro miał zbliżyć się do nich cenowo lub nawet je przebić...                                                  

Podstawowe założenia

System z założenia miał być bardzo elastyczny i, jak już wspomniano wcześniej, miał umożliwiać instalację bez konieczności ingerencji w infrastrukturę domu Klienta. Żadnych specjalnych kabli magistralnych, żadnych rozbudowanych rozdzielni elektrycznych, żadnych skomplikowanych szkoleń dla instalatorów. Tylko prosta i szybka instalacja, którą może wykonać każdy elektryk z uprawnieniami. Jedyną taką technologią, dostępną na rynku, która niebawem stanie się standardem, takim jak sieci WiFi, jest technologia Z-Wave.

 

Firma FIBAR GROUP, otrzymała prawa do posługiwania się nią już w 2010 roku. Przy współpracy z wieloma specjalistami z dziedziny elektroniki, elektrotechniki, robotyki i automatyki, opracowano strategię budowy urządzeń. Inteligencja oraz autonomia w podejmowaniu decyzji opiera się na paradoksalnie prostym schemacie, bazującym na bardzo skomplikowanej sieci neuronowej. Autonomię i inteligencję Systemu Fibaro porównać można do 2 letniego dziecka,                                                                                                                                                                

 

przy czym proces uczenia skrócony jest z 2 lat do zaledwie kilkudziesięciu minut. System Fibaro, przyjmuje polecenia i rozwiązania natychmiast, po czym zapamiętuje je raz na zawsze. Nie wymaga ich powtarzania czy utrwalania. W każdej chwili jest gotowy i chętny do pracy, natychmiast wykonując wyuczone polecenia. Aby inteligencja, czy autonomia mogła zacząć funkcjonować, potrzebne są, tak, jak w przypadku człowieka 3 elementy.                                                                                                                                                                                                                                    

 

 

Prawdziwa inteligencja

Głównym naszym założeniem było stworzenie prawdziwej, inteligentnej automatyki budynkowej. Aby zrealizować ten cel, musieliśmy przewidzieć niezliczoną ilość potencjalnych scenariuszy, tak, aby System Fibaro samoistnie, bez naszej ingerencji odpowiednio reagował. Na przykład, by podczas suszy podlewanie ogrodu włączało się częściej albo by działające podlewanie wyłą- czało się, gdy na posesję wpuszczamy gości, aby ich nie ochlapać. Gdy zerwie się wiatr i zraszacze nie są w stanie podlać pewnej części ogrodu, pompa sekwencyjnie zwiększy ciśnienie wody w odpowiedniej sekcji.   

 

W sytuacji, gdy w zamkniętym garażu za długo pracuje silnik naszego samochodu i stężenie CO niebezpiecznie wzrośnie, system nie tylko włączy alarm, lecz od razu poinformuje o tym domowników, uruchomi wentylację, a w krytycznym momencie otworzy bramę garażową. Nad podobnymi i wieloma innymi problemami pracował zespół analityków, którego jedynym zadaniem było przewidywanie tego typu sytuacji. System Fibaro, dzięki bezprzewodowej technologii Z-Wave, może współpracować z czujnikami ruchu, temperatury, wilgotno- ści, dymu, CO, zalania, otwarcia drzwi, itp.                                                 

 

 

 

Dostęp do technologii Z-Wave posiada ok. 250 firm z całego świata. Każde z urządzeń, zanim pojawi się na rynku, musi przejść bardzo rygorystyczną i skomplikowaną procedurę testową u właściciela technologii. Następnie otrzymuje certyfikat kompatybilności. Daje to gwarancję prawidłowej współpracy urządzenia firmy X z urządzeniem firmy Y.

 

Dzięki temu, technologia Z-Wave rozwija się w nieprawdopodobnie szybkim tempie. Wymóg certyfikacji produktów przez właściciela technologii eliminuje problem, który występuje w przypadku niektórych komputerów, gdzie do każdego instalowany jest jeden tzw. uniwersalny system operacyjny.                                                                                     

 

Taka polityka prowadzi jedynie do nagminnych problemów technicznych i niezadowolenia Klientów. Firma FIBAR GROUP podpisała porozumienie dotyczące współpracy w zakresie wybranych urządzeń, dzięki czemu mamy gwarancję najniższej ceny i pełnego wsparcia technicznego.                                                                                                                                                                                                  

Banalna i szybka instalacja

System Fibaro z założenia miał być prosty w instalacji. To założenie przez cały czas przyświecało naszym projektantom i elektronikom. Oczywistym było dla nas, że realizacja tej koncepcji musi wykluczać konieczność wykonania skomplikowanej, wielokilometrowej instalacji elektrycznej, koniecznej do funkcjonowania systemu. Urządzenia wykonawcze i czujniki miały dać się zintegrować, w sposób bezinwazyjny, w istniejącą infrastrukturę budynku Klienta, nie zmuszając go przy tym do uszkadzania ścian, przerabiania rozdzielni, wymiany włączników itp.    

Jest to niezwykle trudne w realizacji założenie. Jak zainstalować system bez żadnych przeróbek w domu klienta? Jak zainstalować urządzenia odpowiedzialne za włączanie i rozjaśnianie światła, tak, by nic nie zmieniać? Kolejnym problemem, przed którym stanęli nasi konstruktorzy, było sterowanie urządzeniami o dużej mocy, np. grzejnikiem elektrycznym o mocy 2,5kW. Do tego potrzebne są elementy zdolne wytrzymać duże obciążenie. 

                       

 

Z powodu bardzo wyśrubowanych założeń, niejeden z naszych elektroników nie przespał nocy. Po wielu tygodniach analiz doszliśmy do wniosku, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem, całkowicie nie wpływającym na istniejącą w budynku instalację, nie wymagającym od Klienta jakichkolwiekprzeróbek a jednocześnie nie zmieniającym jego obecnych przyzwyczajeń,

 

jest instalacja modułów wykonawczych za klawiszami (włącznikami), w puszkach instalacyjnych, które Klient ma już w domu. Takie rozwiązanie umożliwia banalnie proste podłączenie elementów automatyki budynkowej. Jest jednak najtrudniejsze do wykonania, bowiem w puszce jest bardzo mało miejsca.                                                                                  

 

Projektując moduły od początku założyliśmy, że muszą się zmieścić w najpłytszych puszkach instalatorskich. Przecież Klient nie będzie ich wymieniał, bowiem kłóci się to z naszym podstawowym założeniem - żadnych przeróbek w domu Klienta.                                                                                                                                                                                  

 

 

Projectowanie od podstaw 

O ile prototypy urządzeń powstały dość szybko i działały bezawaryjnie, o tyle pojawił się problem ich sporych rozmiarów. Miniaturyzacja elementów wykonawczych pochłonęła najwięcej czasu. Cała elektronika układana była z chirurgiczną precyzją na wielowarstwowych płytkach PCB. Najmniejsza odchyłka skutkowała natychmiastowymi interferencjami i szumem elektrycznym,

 

powodującym niestabilność urządzeń. Do separacji wysokich i niskich napięć dodatkowo musieliśmy zastosować filtry, które zajmowały jeszcze więcej miejsca. Aby wspiąć się na szczyt i zapewnić pełne bezpieczeństwo, zainstalowali- śmy jeszcze jednorazowy bezpiecznik, który zajmuje ponad 0,5 cm2.                                                                                                                                                                    

 

 

 

Po wielu miesiącach pracy udalo nam sie doprowadzic urzadzenia do perfekcji

- Wymiar każdego modułu systemu Fibaro to tylko: 

- 40mm długości, 36mm szerokości i 15mm wysokości

- Zmieszczą się w każdej puszce instalatorskiej. 

- To obecnie NAJMNIEJSZE urządzenia tego typu NA ŚWIECIE!

                                                                                     

Urządzenie służy do ściemniania oświetlenia. Daje dodatkową możliwość sterowania innym obwodem i można do niego podłączyć 2 klawisze. Dzięki niemu możemy kontrolować inne urządzenie w sieci. Posiada również funkcję Włącznika/Wyłącznika.                                

 

Urządzenie służy do sterowania roletami, markizami itp. Jako jedyne urządzenie tego typu na rynku, bez dodatkowych sensorów, dokładnie zna położenie rolety, markizy itp. Jest to funkcjonalność na tyle unikalna, że zdecydowaliśmy się ją chronić patentem.                                     

 

Potrafi obsługiwać 2 niezależne obwody. Może sterować napięciem innym niż sam jest zasilany. Może pracować z dwoma obwodami obciążalnymi do 1,5kW* lub jednym o mocy do 3kW.** (*model FGS-221 **model FGS-211).                                                                                                            

Co to jest bezinwazyjna instalacja?       

                                

Odpowiadając na powyższe pytanie musimy uświadomić sobie różnorodność technik budowlanych wykorzystywanych w dzisiejszym i wczorajszym budownictwie. Jest bowiem prawie niemożliwe aby dopasować się do wszystkich rozwiązań, tak, by zaoferować system w pełni uniwersalny a zarazem profesjonalny. Dlatego też inne firmy z branży automatyki budowlanej, inteligentnych domów, itp., oferując swoje usługi i produkty, naruszają infrastrukturę budynków, prowadząc w ścianach setki metrów lub wręcz kilometry dodatkowych przewodów, zmuszając Klientów do niekoniecznie dobrze przemyślanych wyborów, ograniczając komfort podejmowania 

 

decyzji, czy też zawężając wybór przycisków ściennych, kontrolerów, sposobów sterowania, nie wspominając przy tym o często bardzo ograniczonych możliwościach swoich systemów. W efekcie, zmieniają nasze życie w piekło i stajemy się niewolnikami systemu oferującego pseudo inteligencję lub po prostu instalują nam zwykłe zdalne sterowanie. 95% ludzi na początku nie ma nawet pełnej świadomości jaki potencjał drzemie w systemach automatyki domowej. Patrząc jak w obrazek w instalatora lub doradcę z firmy X czy Y, nieświadomie podejmujemy decyzję, której często później żałujemy.                                                                                                      

 

Większość systemów nakłada na nas olbrzymie ograniczenia, wymuszając budowę specjalnej infrastruktury, skomplikowanych rozdzielni, jakie często należy zainstalować przed ich uruchomieniem. Nie należy zapominać, że INTELIGENTNY DOM to przede wszystkim komfort, wygoda i bezpieczeństwo. Jeżeli Klient jest zmuszony do kontaktu z serwisem za każdym razem gdy chce zmienić tak prosty parametr, jak choćby godzina włączania podlewania ogrodu, to nie można mówić o komforcie. Jeżeli w przypadku pożaru najpierw spali się centrala, która już nie wyda poleceń do pozostałych elementów, to nie możemy mówić o bezpieczeństwie.                                                                                            

Instalacja w każdym domu i obiekcie 

           

Jak wspominaliśmy wcześniej, moduły Systemu Fibaro można podłączyć do już istniejących instalacji elektrycznych, bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek zmian w budynku. Opierając nasz system na najstabilniejszej bezprzewodowej technologii Z-Wave, zbudowaliśmy platformę doskonałą. Technologię tą wykorzystuje już ponad 250 producentów z całego świata. Większość z nich produkuje różne urządzenia, z których wszystkie są ze sobą kompatybilne dzięki procesowi certyfikacji wymaganemu przez właściciela technologii. Produkty Fibaro przeszły setki testów zanim zostały wprowadzone na rynek. Urządzenia oferowane dzisiaj są szczytem techniki na skalę światową.               

 

Ściemniacz Systemu Fibaro, jako jedyne urządzenie tego rodzaju, pracuje w instalacjach starego typu, w których nie ma napięcia w puszkach włącznikowych, gdy oświetlenie jest wyłączone... on sam jednak zasila się i pracuje bez zarzutu. Dzięki wykorzystaniu technologii Z-Wave mamy gwarancję, iż każde urządzenie kupione w przyszłości, posiadające certyfikat Z-Wave, będzie działało z Systemem Fibaro. Wyjątek stanowią urządzenia specjalistyczne stosowane w medycynie, przemyśle farmaceutycznym i zbrojeniowym. Tego typu urządzenia, ze wzglę- dów bezpieczeństwa, do współpracy z naszym systemem wymagają dedykowanego oprogramowania od producenta.                                                                                                 

 

System Fibaro, położyliśmy ogromny nacisk na jak najmniejszą ingerencję w przyzwyczajenia naszych Klientów. Jeżeli Klient ma w domu włączniki starego typu (tzw. bistabilne), wystarczy, że zaznaczy tę opcję w centrali Home Center a System będzie interpretował polecenia w sposób analogowy. Nie musisz instalować żadnych paneli dotykowych, chyba, że chcesz. System współpracuje ze wszystkimi, mono i bistabilnymi włącznikami. Masz lampkę nocną i chcesz ją podłączyć do systemu? Żaden problem, zainstaluj moduł FIBARO za gniazdem sieciowym. Aktualnie dostępne są moduły współpracujące z obciążeniem do 3kW!                                                                                                                                                                

Instalacja w 3 minuty

Instalacja naszych urządzeń nie trwa dłużej niż 3 minuty: 
 

- Wyjęcie klawiszy odpowiedzialnych za włączanie światła,

- Odłączenie ich od przewodów

- Podłączenie modułu FIBARO

- Przyłączenie klawiszy

- Przykręcenie włącznika

                                                                               

Następnie, w centrali Home Center, w zakładce "DODAJ/USUŃ URZĄDZENIE", klikamy „DODAJ” i naciskamy trzykrotnie klawisz, za którym zainstalowany jest moduł Fibaro. Centrala Home Center wykrywa nowe urządzenie, podajemy nazwę i instalacja dobiega końca. Dzięki tak dużej prostocie, instalacja automatyki budynkowej jest naprawdę łatwa i tania.

 

System Fibaro zainstaluje każdy elektryk z uprawnieniami. Gdy przeprowadzamy się do innego domu, możemy całą automatykę po prostu zabrać ze sobą, tak, jak meble czy pozostałe wyposażenie, nie pozostawiając śladu, że cokolwiek było w nim wcześniej instalowane.                                                                                                      

Fibaro, a inne systemy...

 

                                                                                                                                                                                                    Interfejs konfguracyjny Fibaro HC2

 

Podczas testów dziesiątek systemów, analiz rozwiązań technicznych, sposobów zarządzania innymi systemami, odkryliśmy nie dziesiątki, ale setki bezsensownych czynności, które musi wykonać osoba korzystająca z takiego systemu. Począwszy od każdorazowego spaceru do ściany,                                                                                  

 

na której zainstalowane bywają panele dotykowe, za pośrednictwem których możemy włączyć/wyłączyć przypisane do systemu urządzenie, poprzez wielopoziomowe zagłębianie się w skomplikowane struktury interfejsu na tychże panelach, by osiągnąć dany cel, aż do absurdalnych i wydumanych kwestii konfiguracyjnych. 

 

Gdy użytkownik zapragnie zmienić nazwę np. lampki w salonie ze „ściana” na „kinkiet”, musi kontaktować się z serwisem. System Fibaro jest wolny od powyższych wad. Nasze motto to: "Klient nie może być niewolnikiem systemu, to system jest dla niego - nie odwrotnie".                                                                                                                                  

 

                                                               

Ponadto, tworząc System Fibaro, postawiliśmy na jak największą kompatybilność z telefonami komórkowymi różnych producentów. Telefon bowiem masz prawie zawsze przy sobie. Teraz dzięki niemu możesz mieć przy sobie cały DOM. System Fibaro składa się z wielu elementów.

 

Ich częścią są aplikacje pracujące na telefonach typu iPhone, NOKIA, LG, SAMSUNG, SONY, HTC i innych. Cały czas pracujemy nad aplikacjami na nowe modele telefonów. Aby zaspokoić Klientów posiadających nietypowe modele telefonów, mające nawet bardzo mały udział w rynku,

 

opracowaliśmy specjalną stronę internetową, służącą do zarządzania systemem za pomocą przeglądarki internetowej. Jeżeli masz wątpliwo- ści czy Twój telefon będzie współpracował z Systemem Fibaro, zapytaj o to swojego lokalnego dostawcę Fibaro.                                      

 

 

Interfejs od podstaw

System Fibaro, do komunikowania się z ludźmi, używa dwóch interfejsów:

- Zewnętrznego - za pośrednictwem którego z systemu korzysta się na co dzień,

- Konfiguracyjnego - za pośrednictwem którego ustala się lokalizację poszczególnych urządzeń, nazwy pomieszczeń, zależności między urządzeniami i inne funkcje systemu.

Interfejs konfiguracyjny wykorzystywany jest sporadycznie lub prawie wcale, natomiast interfejs zewnętrzny to element do ciągłego porozumiewania się użytkownika z Systemem Fibaro. Z tego powodu interfejs zewnętrzny musi być doskonały i posługiwać się językiem zrozumia- łym dla jego użytkownika. Ciężko przecież rozmawia się z obcokrajowcem, gdy nie znamy jego języka.

   

 

             

 

               

 

               

Dołożyliśmy wszelkich starań, by ta część systemu była dla Państwa odpowiednia. Podstawowym założeniem przy pracy nad interfejsem było aby czas nauki jego obsługi nie przekroczył czasu nauki obsługi pilota od standardowego zestawu RTV. Korzystanie z Systemu Fibaro za pośrednictwem tego interfejsu miało być bardzo szybkie. 

 

Interfejs miał uspokajać, przyjemnie się kojarzyć i być po prostu ładnym i czytelnym. Podczas pracy nad interfejsem zewnętrznym poprosiliśmy o pomoc kilku specjalistów z zakresu budowy i optymalizacji systemów teleinformatycznych w relacjach człowiek-maszyna.                                                                                                                     

 

Do prac dołączyło też wielu specjalistów z zakresu web usability oraz przede wszystkim firma z branży paneli dotykowych. Pozwoliło nam to stworzyć szablon, na którym rozpoczęły się testy użyteczności. Szablon został przekazany grupie kontrolnej. Na podstawie jej uwag dokonywane były poprawki i udoskonalenia.

 

 

Efekt cońsowy

Końcowy etap prac nad interfejsem zamknął zespół grafików, dopieszczając go od strony wizualnej, tak, aby był czytelny, a zarazem miły dla oka. Oczywiście mamy świadomość, że gusta naszych Klientów są różne. Dlatego też umożliwiliśmy dostosowanie wyglądu interfejsu do upodobań Klienta.

 

             
 

 

Dostosuj interfejs do swoich upodobań

Interfejs umożliwia, bez ingerencji w grafikę, wgrywanie dodatkowych zestawów ikon dla pomieszczeń, urządzeń, scen, itd. Można zmieniać układ poszczególnych ikon i przemieszczać je, tak, by te, z których korzystamy najczęściej, były zawsze pod ręką. Interfejs Systemu Fibaro umożliwia tworzenie indywidualnych skrótów do wybranych akcji, tak, by były one dostępne natychmiast.

 

Home center = Mózg

Podczas prac nad centralą sterującą Systemem Fibaro, również postawiliśmy na pierwszym miejscu prostotę jej konfiguracji. Ważne też było dla nas bezpieczeństwo. Dlatego też, podczas instalacji, 

 

centrala zawsze musi znajdować się w bezpośrednim zasięgu dodawanego urządzenia. Daje to pewność, że dodawanie urządzeń przebiegnie prawidłowo. Centralę można przenosić z miejsca na miejsce.

 

Samo dodawanie urządzeń ogranicza się do wykrycia dowolnego modułu przez centralę, nadania mu nazwy i przypisania go do pomieszczenia.                                          

 

                    Interfejs konfiguracyjny Fibaro HC1                                                                                             Home Center wersja black

 

Kompatybilność

 

                                                                                                                 

System Fibaro, jak pisaliśmy powyżej, jest kompatybilny ze wszystkimi certyfikowanymi urządzeniami Z-Wave. Niemniej, aby uzyskać większe możliwości, obecnie pracujemy nad bramkami między-systemowymi. Tak, aby nasz System współpracował z systemami opartymi o inne popularne technologie. Pragniemy do końca 2011 roku dopracować integrację, tak,                                                    

 

by System Fibaro był kompatybilny z większością systemów dostępnych na rynku. Dzięki temu, Klienci posiadający inne rozwiązania, będą mogli je swobodnie rozbudowywać za pośrednictwem modułów Fibaro. W fazie ostatnich testów znajduje się też moduł umożliwiający pełną integrację z większo- ścią systemów alarmowych. Zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych.                                             

 

Po zainstalowaniu takiego modułu, zainstalowany w budynku klienta alarm zostanie automatycznie rozpoznany przez System Fibaro. Dzięki temu, czujniki w istniejącym systemie alarmowym będą mogły zostać wykorzystane do budowania inteligencji Fibaro, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Ponadto, System Fibaro, do zdalnego zarządzania nie wymaga połączenia VPN ani stałego adresu IP.                                   

 

Wspaniala pobudka

Zaprojektuj własną pobudkę, taką, jak lubisz, przy której z ochotą wstaniesz do pracy nawet w pochmurny dzień. Wykorzystaj nieograniczone możliwości FIBARO do zapewnienia sobie komfortu i wygody podczas codziennych, porannych czynności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyobraż sobie...

Godzina 6:30

Centrala Systemu Fibaro pobiera dane meteorologiczne, z wykorzystaniem których dostosowuje szereg kolejno zaplanowanych działań, na przykład zapewniając temperaturę zgodnie z Twoimi potrzebami i porannymi przyzwyczajeniami*

Godzina 7:15

Temperatura w każdym pomieszczeniu jest już odpowiednia. Dom budzi nas włączając pierwsze nuty naszego ulubionego radia, stopniowo podnosząc głośność do zaprogramowanego poziomu*.

Godzina 7:20

Delikatnie podnoszą się rolety, wpuszczając do naszej sypialni naturalne światło. W porze zimowej system włącza oświetlenie do 30%, przyzwyczajając stopniowo nasz wzrok do światła dziennego.

Godzina 7:25

Wstajemy. Dom wyczuwając ruch w sypialni, odpowiednio oświetla nam drogę do łazienki i kuchni. 

Godzina 7:28

Wanna napełnia się gorącą wodą a w kuchni uruchamia się ekspres do kawy. Zostaje włączony TV na kanał z wiadomościami - nie ma to jak najnowsze informacje ze świata*.

Godzina 7:30

Okna delikatnie uchylają się, wpuszczając podmuch świeżego powietrza do naszego domu*.

 

 
 

W razie pożaru

W sytuacjach krytycznych, najważniejszym czynnikiem, bardzo często ratującym nam życie, jest błyskawiczna reakcja na zaistniałe zagrożenie. System Fibaro w przeciągu kilku sekund rozpozna zagrożenie i włączy wszystkie procedury alarmowe zapobiegając tragedii.

 

 

 

Wyobraż sobie...

Godzina 1:03:12:001

Czujka dymu wysyła sygnał do Centrali Systemu Fibaro o zagrożeniu pożarem w Twoim domu.

Godzina 1:03:12:009

System błyskawicznie podejmuje wszystkie zaprogramowane procedury awaryjne, informując jednocześnie Ciebie o zaistniałym niebezpieczeństwie

Godzina 1:03:13:010

Zostaje uruchomiony system alarmowy, po czym oświetlenie w całym domu przechodzi w tryb migania, aby zaistniałe zagrożenie było jak najbardziej widoczne dla odpowiednich służb i sąsiadów.

Godzina 1:03:13:015

W całym budynku System Fibaro otwiera okna dachowe, rolety, garaż i zamki w drzwiach.